Purjetamine Jahirent Kanaari saarestikus

JAHI RENT KANAARI SAARTEL
Stiilne puhkus käis 2013 a sügisel testimas purjetamist Kanaari saartel.
Eriti atraktiivsed on väikesed läänepoolsed saared El Hierro, La Gomera, La Palma.
Kindlasti tasub siin planeerida puhkust 10-14 päeva, mitte vähem!

JAHIRENDI HINDU JA SAADAVUST vaata SIIT! 
Saada meile valitud jahi mudel, hind, kuupäev ja sadama nimi. Pakume Sulle 3% soodustust letihinnast!
------------------------------------------------------------------------------------
SOOVITUSLIK MARSRUUT (miinimum 11 päeva)
Rendi jaht Tenerifelt nii väldid pikka ülesõitu Gran Canaria ja Tenerife vahel. Pealegi on Gran Canaria purjetamiseks igava rannajoonega -ilusad sadamad on koondunud vaid lõunarannikule üsna üksteise kõrvale. Soovitame 2-nädalast tuuri, siis jõuab saartega lähemalt tutvuda ja pikkadest ülesõitudest puhata.

1.päev
Lend Tenerifele, kohalesõit Las Calettasse sadamasse Tenerife lõunaosas (Los Cristianose külje all)
2.päev LA GOMERA
Las Calettas – Playa Santiago (La Gomera) 25 nm
Teel võimalik näha vaalasid ja delfiine! Saaretuur põnevatesse vihmametsadesse.
3.päev
Playa Santiago – La Restinga (El Hierro) 5o nm
4.päev  EL HIERRO
rendi auto ja tutvu saarega. Sõida "maailma äärele" saare loodeosas Arena Blancasse ning külasta 0 meridiaani majakat Orchilla. Kui aega on piisavalt, lepi eelnevalt kokku hiidsisalike vaatamine. 
5.päev 
La Restinga - Puerto de la Estaca (El Hierro) 1o nm
saare tuuril külasta basseine, maailma üht kõige väiksemat ja unikaalsemat hotelli Puntagrande saare läänerannnikul kõrgel kaljul ja lõunata selle hotelli restoranis. See vaade ja elamus sööbib mällu kogu eluks! 
6.päev 
Puerto de la Estaca - Puerto De Tazacorte (La Palma) 55 nm
Vulkaaniline sadam saare lääne küljel, vapustavad vaated.
7.päev  LA PALMA
Päeval autoga saarele tiirud peale. Üleval vaimustav looduspark, maailma suurim kraater sügavusega 1500 m.
8.päev LA GOMERA
Puerto De Tazacorte - San Sebastian (La Gomera) 50 nm
Teel võid näha vaalasid. Ujumispeatus La Gomera põhaosas - Playa Vallehermoso või Playa Hermiguas. San Sebastianis õhtusta kenas kaljurestoranis El Charcon
9.päev TENERIFE
San Sebastian - Puerto Santiago (Los Gigantes, Tenerife) 16 nm
Meeleolukas sadamaelu ja ilus rand kõrgete kaljude ääres.
10.päev
Puerto Santiago – Las Calettas (Tenerife) 25 nm
Ujumispeatus La Caleta lahesopis (Playa de las Americase juures) ja püüa leida üles merekilpkonnad.
11.päev
Pardalt lahkumine ja ärasõit

Vt detailsemat pardapäevikut: http://www.stiilnepuhkus.ee/purjetajate-pardapaevikud/


HEA TEADA
NB! Purjetamine Kanaari saarestikus nõuab siiski rohkem kogemusi kui Vahemerel. Tegemist on ookeaniga ja tuule jõul tõuseb laine päris kõrgeks. Jahirendi firmad nõuavad kaptenilt "Level 3" ehk kõrgemat taset (eelnev läbisõit sarnase jahiga vähemalt 400 miili, oskust arvestada tuulte ning tõusude, mõõnade ja hoovustega).
NB! Akseleratsioon ehk kiirendustsoonid saarte külgedel, eriti tugevad on need La Gomera ja Tenerife vahel. Ole valmis alati äkilisteks tugevateks tuulteks ja kiireks rehvimiseks.
Vaata tuulekaarti: www.passageweather.com

NB! Tõus ja mõõn on 2 meetri piires. Seega jäta alati piisavalt pikad otsad. Kui sildud suure betoonkai ääres on mõistlik külje pealt ankur vette lasta, et laev tõusuveega vastu kaid ei läheks. Vt. tõusude tabelit: http://tides.mobilegeographics.com/locations/5611.html

Kohalesõit 
Mugavaim viis on Aurinko charterlennuga otse Tallinnast , aga hind edasi-tagasi 600 €
Soodsaim viis Helsingist Norwegian Airiga otselend Tenerifele, hind edasi-tagasi alates 300 € (oleneb päevast) http://www.norwegian.com/uk
Lennujaam Tenerife Sur asub Las Galletase sadamast 20 km kaugusel ja Radazuli sadamast 50 km kaugusel.
 

SADAMAD ja ANKURDAMISE KOHAD KANAARI SAARESTIKUS ( va Lanzarote ja Fuerteventura)
Vaata kaarti!
Detailsem info: http://www.worldmarineguide.com/country/canary-islands

Gran Canaria: saarel on kokku 8 sadamat, millest 5 on koondunud lõunarannikule, üks sadam on pealinnas Las Palmases, üks on looderannikul ja üks väike sadam idarannikul. Soovituslikke ankurdamisekohti on saarel vaid kaks: üks neist on looderannikul Puerto de las Nieves sadamast põhja poole ning teine saare edelaosas Puerto de Moganist põhja poole. Mõne sadama ette saab ka ankrusse jääda vastavalt ilmaoludele.

Tenerife: Saarel on päris palju sadamaid. Kuii teistel saartel on sadamad rajatud peamiselt idasee ja lõunasse, siis Tenerifel on sadamaid igas ilmakaares.
Lõunas on kaks purjetajate lemmikut: Las Galettas ja San Miguel Marina.
Läänerannikul pidi parim sadam olema Los Gigantose kõrval kõrgete kaljude ääres - Puerto Santiago, kus sadamelu pidi päris keevaline olema tänu rohketele elava muusikaga baaridele.
Lisaks suuremad sadamad pealinna juures Marina Santa Cruz, Radazul jt.
Ankurdamiseks on ka mõned ilusad kohad nagu Bahia de Abona ja Bahia Bedona idarannikul, Los Abrigos lõunarannikul ja La Galeta läänerannikul (siin on võimalik kohata ka merekilpkonni!)

La Gomera – saarel 3 jahisadamat ja 3 ankrukohta. Sadamatest suurim on pealinn San Sebastiani juures, väike ja ehe turistidest puutumatu sadam lõunatipus Playa Santiago ning saare turismikeskuses edelatipus - Valle Gran Rey. Ankrukohad: Playa del Vallehermoso põhjarannikul, Playa del Hermigua kirdeannikul ja Playa del Abalo idarannikul suht pealinna juures.

El Hierro- saarel on kaks sadamat: idarannikul pealinna all Puerto de la Estaca ja La Restinga saare lõunatipus. Ankrukohtade kohta teave puudub. Kaldajoon on suht sile, sügavad lahesopid puuduvad, mis tuule eest kaitseks.

La Palma - saarel on 2 jahisadamat. Puerto De Tazacorte asub saare läänekaldal kõrgete kaljude all ja pakub ehedat kohalike elu-olu. Teine sadam Santa Cruz de la Palma asub saare idakaldal pealinna juures. Ankurdamiseks häid tuulekindlaid kohti pole, sest puuduvad sügavad lahesopid.

Jäädvustused reisist:

Meie partnerid: