SuusareisidReisikalender Les Deux Alpes

Les Deux Alpes

1650 m- 3570 m/ 200 km radu + 249 km Alpe d Huez

www.les2alpes.com

Kahe mäemassiivi ümber ehitatud keskus võlub oma kõrgete tippude, heade off-piste võimaluste ja suurepäraste lumeoludega. Üllatavalt aktiivne ööelu ja mõistlik hinnatase.

Les 2 Alpes kuulub samuti Grande Galaxie suusapiirkonda nagu Alpe d’Huez. Les 2 Alpes võlub 3000 m kõrgustel olevate tugevapõhjaliste liustikuradadega, kus suusatatakse ka suvel. Üldiselt on üle poolte radadest sinised ja rohelised, samas õhtune küllatulek kulgeb mööda musta rada või mööda kitsast ja tüütut serpentiini. Paljud kasutavad kojutulekuks gondlit, eriti hiliskevadel!

LES 2 ALPES’i JAGUNEB KAHEKS OSAKS:

Pied Moutet on väiksem suusapiirkond, pakkudes paari punast ja sinist rada. Kõrgeim tipp on 2100 m, nõlvad on päikesele avatud, seega sobilik vaid hommikuseks sõiduks.

Idakeskus on suurem suusapiirkond, mille sõlmpunktiks on Toura gondlijaam 2600 m kõrgusel. Maiuspalaks on siin regioonis Diable mustad rajad, mis põhjapoolse nõlvana garanteerivad hea lume. Liustiku-radadest tasub esile tõsta 3300 pealt algavat punast Dome rada ja sinist pikka Jandri rada. Puhkepausi ajal tasub külastada jääkoopaid (jäävad paarisankru lõppjaamast paremale).
Kõrgeim tipp Mont de la Lauze 3570 m asub eemal, kuhu tuleb sõita esmalt ankurtõstukiga (mis tihti on suletud!) ja seejärel spetsiaalse traktortõstukiga. Sellest tipust pääseb ihaldatud La Grave’i orgu.
La Grave org on off-piste sõitjate paradiis. Du Mont de Lansi liustikult algavad off-piste rajad mis suubuvad La Grave orgu. Siin on Euroopa suurim kõrguste vahe - 2227 m! Tipust alla orgu on ca 15 km oleneb valitud trajektoorist. Tagasi tippu saab gondeltõstukiga.
La Fee väärib ka kindlasti tähelepanu. Sinna pääsemine on küll paras matkamine (eriti piinab see laudureid!), kuid rada on kauni panoraamiga ja rõõmustab matkajat kena piknikuplatsiga. La Fees tooltõstuki tipust hargnevad mustad ja punased rajad. Kojuminekuks saab valida ka sinise raja ümber mäe. La Fee restoran on kenasti Fee raja äärde peidetud- selline romantiline eraldatus ja kaunis panoraam on selle restorani tõstnud piirkonna meeliköitvamaiks söögikohaks.

Stiilne Puhkus.ee soovitab koju tulla La Fee kaudu, et vältida pikki rohelisi ülerahvastatuid laugeid laskumisi. NB! Kasutada tuleb Cretese tõstukit, mis suletakse kl. 16.20! (küsi hommikul turismiinfost üle!). Seejärel vali laskumiseks Valentini must rada ja hoia paremale, sõida üle puust silla majade vahele. Heaks orientiiriks laskumisel on vastasmäel olev tooltõstuk, mille all keskväljakul asub turismiinfo ja bussipeatus.

Expressbuss Les 2 Alpesi väljub igal kolmapäeval ja neljapäeval kl 8.30 Spordikeskuse eest, bussisõidu aeg ca 1 tund.
Edasi-tagasi pilet maksab 6 eur. Piletid on vaja eelnevalt välja osta Spordikeskuses olevast VDF bussifirma kassast.
Kassa on avatud 10.00-12.00 ja 15.00 – 18.00.

Lumelauapark pakub palju erinevaid atraktsioone. Les 2 Alpesi lumelaua parki peetakse Prantsusmaa mägikuurortite üheks parimaks! Ta asub 2800 m kõrgusel, tagades kvaliteetse lume.
 

 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele

  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele

  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö

  1 2 3 4 5
 • Radade arv

  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • heal tasemel lumelauapark
 • radasid on seinast seina (rohelistest kuni üliraskete off-piste nõlvadeni)
 • kõrge ja lumekindel piirkond
 • legendaarne La Grave org naabruses
 • efektiivne ja mugav tõstukite süsteem
 • siniste/roheliste radade tuntav ülekaal
 • külla naasmine mööda musti nõlvu (õhtuks halvas korras)

 • Meie partnerid: