SuusareisidReisikalender Cervinia

Cervinia

2050 m – 3883 m / radu 350 km

www.cervinia.it

Euroopa pikimad laskumised, lummav Matterhorn ning aastaringne lumegarantii on Cervinia suusapiirkonna magnetiks. Cervinia asub Itaalia-Šveitsi piiril, ühe Euroopa elitaarseima suusapiirkonna Zermatt naabruses. Mõlemas keskuses kehtib ühine mäepilet. Enamus radu asub 2000 m ja 3500 m kõrgusel, mistõttu on tegemist ühe kõrgema ja lumekindlama suusapiirkonnaga Euroopas.

 

Suusapiirkond

Euroopa pikimad laskumised, lummav Matterhorn ning aastaringne lumegarantii on Cervinia suusapiirkonna magnetiks.
Cervinia asub Itaalia-Šveitsi piiril, ühe Euroopa elitaarseima suusapiirkonna Zermatt naabruses. Mõlemas keskuses kehtib ühine mäepilet ning kokku on siin 350 km erineva profiiliga laskumisradu. Enamus radu asub 2000 m ja 3500 m kõrgusel, mistõttu on tegemist ühe kõrgema ja lumekindlama suusapiirkonnaga Euroopas.

Cervinias on kokku 130 km radu, valdavalt punased ja sinised rajad, mis sobivad hästi algajatele. Kuna rajad asuvad kõrgel, ei muutu rajapõhjad kunagi pehmeks. Sellistel tugevapõhjalistel radadel on lust kihutada, eriti carving-stiili harrastajatel. Sõlmpunkt asub Monte Rosa platool 3500 m kõrgusel, kus toimub radade hargnemine ning jookseb kahe riigi ja Euroopa Liidu piir. Alustades laskumist Klein Matterhorni tipust alla Valtournenche külla saate tähistatud ja hooldatud raja kogupikkuseks 22 km. See on ainulaadne Euroopas!

Zermatti poolel on 220 km radu, siit leiavad väljakutse ka eksperdid ja mustade radade austajad. Zermatti sümboliks on atraktiivne mäetipp - Matterhorn, mis kannab uhkusega nime Alpide Kuninganna. See kaunis püramiidjas mäemassiiv ilutseb pea kõikidel Šveitsi šokolaadikarpidel. Itaallased nimetavad seda mäetippu järjekindlalt Cervinoks. Klein Matterhorni (3900m) vaateplatoolt avaneb võimas vaade Euroopa katusele. Siit näeb ilusa ilmaga kolme kõrgemat Alpide mäetippu: Mont Blanci 4810 m, Monte Rosa mäemassiivi 4634 m ja Matterhorni 4478 m. Huvitavaks vaatamisväärsuseks on 3800 m kõrgusel liustiku sisemuses asuvad jääkoopad.
Off-piste harrastajatele soovitame liustikematku koos giidiga. Lumelaudurid leiavad parimad nõlvad Zermatti poolelt, kuigi üleminekul Šveitsi poolele tuleb kasutada pikka ja lauget rada.

 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele

  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele

  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele (Zermatti piirkond)

  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele

  1 2 3 4 5
 • Kiired liftid

  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö

  1 2 3 4 5
 • Lumi

  1 2 3 4 5
 • Radade arv

  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • kiired ja mugavad tõstukid
 • soodsad Heli-ski hinnad
 • 1 mäepilet, 2 riiki
 • stiilsed mäerestoranid, eriti Zermatti poolel
 • eriti pikad laskumised
 • unikaalsed vaated mägedele
 • suured kõrguste vahed
 • tuuliste ilmadega suletakse ülemineku liftid

Meie kliendi muljed:

img

Joel Renno 2015 Cervinia reisimuljed:
Lummav Matterhorn, mida hakkasime omavahel kutsuma Emakeseks, saatis meid mägedes kõikjal nagu reisikaaslane: leidsid ta kohe üles, kui tahtsid teada, kaugel kodu on. Vahel oli ta heatahtlik, vahel tujukas, nagu ta erinevad tahudki, üks külg oli tal terav, teine pehme ja ümar. Uhke ja võimas mägi, tõeline kroonijuveel sellele mäestikule.
+ Matterhorni ilu
+ kvaliteetsed rajad
+ liftijärjekordi ei ole
- Šveitsi poolel ei saa eurodes maksta
- Ettearvamatu ja väga kiiresti muutuv ilm Matterhorni ümbruses
- Kohati ebatäpne rajamärgistus Itaalia poolel
Paar ilusat kirjeldust: 
Teisel päeval üles Platoo Rosale tõustes nägime ulmelist vaatepilti, nagu oleksime Antarktikasse sattunud - üüratu lumeväli ja imetillukesed „suuskadega putukad“ kuhugi minemas. Ilm oli täiesti klaar. Kui selgus, et 3500 m kõrgusel asuv platoo ja kõrvalolevad Klein Matterhorni 3883m ja Gobba di Rollini 3899m laskumised on igilumega kaetud liustikud, kus saab aastaringselt liuelda, siis ega me väga palju ei eksinudki.

Meie lemmikrada nr 62, mis kulges Furggist Furisse, käänuline ja ootamatute pööretega, oru külgedel kord ühel ja siis teisel pool kulgev põneva liigendusega ja kaunite vaadetega rada. Teel Zermatti oli see põhitrass, mis tuli läbida, raja lõpuosas veidi enne Furit on mäeveerul mõnus resto, kus terrassil sai päikest võtta ja kevadet nautida.

Pildidl : Cervinia linnake 


 • Meie partnerid: